Kazanan Eskişehir Oldu

yazar:

kategori:

İstanbul Maden İhracatçıları Bi;rliği’nin gerçekleştirdiği seçimli olağan genel kurulunda, seçimi kazanan listede Eskişehir’den Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı Metin Çekiç (Çekiçler Mermer), Cihad Yağmur Sadıkoğlu ve Yavuz Çekiç (Çempa Çekiçler) yer alma başarısı gösterdi.
İstanbul Türkiye İhracat Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilen ve 638 geçerli oyun kullanıldığı seçimde, Eskişehir’den üç iş insanının bulunduğu ve Rüstem Çetinkaya’nın listesi 368 oy alırken mevcut Başkan Aydın Dinçer ise 270 oy aldı. Seçimlerde Yavuz Çekiç, Türkiye İhracatçılar Meclisi delegesi olarak seçildi.
Seçimin ardından değerlendirmede bulunan Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı ve Çekiçler Mermer Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çekiç, “Ülkemiz madencilik sektörünün öncü kurumlarından olan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği son 20 yılın en geniş katılımlı seçimli genel kurulunu gerçekleştirdi. Yapılan seçim de ise Eskişehir’den seçime katıldık ve ipi göğüsledik. Bizlere tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağız. Hem Eskişehir madencilik sektörüne hizmet edeceğiz hem de ülkemiz için Türkiye maden ihracatçılarının lehine çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir